konn

Nils Norman

Nils Norman on Londonis elav kunstnik. Ta töö hõlmab avaliku kunsti, arhitektuuri ja linnaplaneerimise distsipliine. Tema projektid seavad küsimuse alla avaliku kunsti funktsioonid ja peavoolu linnaplaneerimise ning suuremahuliste uuenduste efektiivsuse. Innustatuna kohalikust poliitikast, alternatiivsete majanduslike ning ökoloogiliste süsteemide ideedest ning mängust, ühendab Normani töö utoopilised alternatiivid praeguse linnaruumidisainiga, kritiseerimaks kavalalt avaliku kunsti ning linnaplaneerimise funktsioone ning eraldiseisvaid ajalugusid. Ta osaleb näitustel ning algatab projekte ja koostööprojekte muuseumites ja galeriides rahvusvaheliselt.
Ta on õppejõud Taani Kuninglikus Kunstiakadeemias Kopenhaagenis, kus ta juhib The School of Walls and Space’i.

Margarita del Carmen

Margarita del Carmen on Tšiili-Taani päritolu kunstnik, kes elab Kopenhaagenis. 2015. aastal lõpetas ta Kuningliku Taani Kunstiakadeemia magistrikraadiga. Margarita uurib seoseid jätkusuutlikuse ja pedagoogia vahel, kasutades loomingulisi, kunstilisi protsesse – nii oma teostes ja näitustel kui konkreetsetes disainilahendustes ja töötubades.
Margarita praktika lähtub ruumi ökosüsteemi analüüsidest, keskendudes nende igapäevasele olemusele. Ta töötab erinevate meediumitega nagu installatsioon, performance, heli, video ja tekst. Üksteisega haakuvad küsimused ja mängulisus sünnitavad ideid, kuidas meie suhet üksteisega ning meid ümbritsevaga võiks edasi uurida.

Kristian Byskov

Kristian Byskov on Kopenhaagenis elav visuaalkunstnik ja kirjanik. Alates kunstnikuna tegutsema asumisest 2001. aastal on Kristian tegev olnud erinevates valdkondades; tema töö rajaneb koostööl, on protsessipõhine ja analüütiline. 2013. aastal lõpetas ta Kuningliku Taani Kunstiakadeemia osakonna The School of Walls and Space magistrikraadiga.
Hetkel töötab Kristian erinevates valdkondades: kirjutab romaane ja käsikirju; tegeleb teatri ja performance’iga ning disainipedagoogikaga – kõike seda ühendavad ruumidisainiga seonduvad koostöölised protsessid. Selles omavahel ristuvate alade ning teemade võrgustikus, ning samuti läbi gruppide, kollektiivide ja sõprade kaudu tekkivate ühenduskohtade, loob Kristian praktika, kus on palju ruumi uurimistööle ja mängule.

Veeb: practicalfolly.net

Gaile Pranckunaite

Gailė Pranckūnaitė lõpetas aastal 2013 Amsterdamis asuva Gerrit Rietveldi akadeemia graafilise disaini osakonna. Oma erialases tegevuses on ta keskendunud trükimeediumile ja veebipõhistele projektidele, kombineerides graafilist disaini eksperimentaalsete tüpograafiliste lahenduste, endapoolse sisulise panuse ja helidega.
Alates 2015. aastast kuulub ta koos Mislav Žugaj’ga koostööl põhinevasse uurimustöögruppi Sprawl, mille raames käsitleb ulmet uurimismeetodina, et jätkuv küber- ning valglinnastumine muuta visuaalseks, (ilu)kirjanduslikuks ja sotsiaalseks kunstiliseks metodoloogiaks.
Hetkel tegutseb Vilniuses.

Veeb: gailepranckunaite.com

Sprawl: sprawl.asia

Helid: soundcloud.com/gailessessions

Mathew Kneebone

Mathew Kneebone lõpetas 2014. aastal Werkplaats Typografie’s oma magistrikraadi, pärast mida suundus ta Jan van Eycki akadeemiasse. Ta on pidanud kõnesid ja juhendanud töötubasid näiteks Londonis asuvas Architecture Association’is (2011); Amsterdamis asuvas Kunstvereinis (2015), Sandbergi instituudis (2015) ja San Serriffe raamatupoes (2016); Zürichis asuvas O.O.R.-is (2015). Samuti on ta osalenud erinevatel näitustel, muuhulgas Objectif Exhibitions’is Antwerpis (2014), Sitterwerk’is St. Gallenis (2015) ning Typojanchi Biennaalil Seoulis (2015–2016).

Veeb: mathewkneebone.com

Stuart Bertolotti-Bailey

Stuart Bertolotti-Bailey on (1) graafiline disainer ja kirjastaja, vasakpoolse kunstiajakirja Dot Dot Dot’i ning selle järglase, Bulletins of The Serving Library, kaasasutaja ja –toimetaja, (2) üks pool kunstiduost Dexter Sinister koos David Reinfurtiga, ja (3) üks kolmandik arhiveerimis- ning kirjastamismootorist The Serving Library koos David ja Angie Keeferiga. Hetkel elab ja töötab Liverpoolis ning õpetab Genfis asuvas kunsti- ja disainiülikoolis HEAD.

James Langdon

James Langdon on sõltumatu graafiline disainer ja kirjanik. Ta on Inglismaal Birminghamis asuva kunstnike poolt veetava galerii Eastside Project üks kuuest direktorist ning Itinerant School for Design Fictioni asutaja. 2012. aastal auhinnati teda Inform International Award for Conceptual Design’iga, mida annab välja Galerie für Zeitgenössische Kunst Leipzigis Saksamaal. Hetkel töötab inglise disaineri Norman Potteri (1923–1995) õpetajatööle keskenduva biograafia kallal.

Kaisa Sööt

Kaisa Sööt on Tallinnas baseeruv kunstnik ja tisler. Ta lõpetas 2013. aastal Gerrit Rietveldi Akadeemia vabade kunstide erialal ja hiljuti omandas ka tisleri kvalifikatsiooni Tallinna Ehituskoolist. 2014. aastast on ta töötanud koos Julia Retziga nime all Retz & Sööt. Nende värskeimaks projektiks on mööblidisain Cada do Chorole (muusikainstituut Rio de Janeiros). Retz & Sööt on keskendunud ruumilahendustele hariduse- ja kultuurikeskkondades, pannes olulist rõhku kontekstile ja protsessile.
Veeb: retzsoot.com

Brit Pavelson

Brit Pavelson on Tallinnas baseeruv disainer, kes eksperimenteerib disaineri rolliga erinevates distsipliinides. Ta on kirjastanud filmiajakirja sõpradega Amsterdamis, kujundanud Tallinna Transpordiameti identiteedi (Disainiosakonnaga) ning töötanud erinevate klientidega nii kunsti- kui avalikust sektorist. Viimasel ajal on ta teinud koostööd feministliku projektiruumiga Nancy Nakamura Ideeriiul, kujundanud sotsiaal-söökla ruumid ning loonud identiteedi eelmise aasta Veneetsia Biennaali Eesti paviljonile. Pavelson on lõpetanud Gerrit Rietveldi Akadeemia ning õpetab Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini osakonnas.

Suvekoolist

Eelmistel suvedel oleme ehitanud draakoni, uidanud ringi ning ööbinud Tallinna tänavail, šopanud nagu elaksime ikka veel Hansa Liidus, andnud Balti jaamas eetrisse analoog-telekanalit, abstraheerinud Tallinna tänavailt leitud tüpograafiat, spekuleerinud tulevikulise Talsinki saare üle, andnud live’is välja popkultuuri ajakirja, üheskoos kollektiivkirjutamises kätt proovinud, koostanud abstraktse filmi, ehitanud sauna rongile.

 

Selle aasta suvekooli õppejõudude kaader moodustab tõelise Segasumma suvila. Asteriski suvekool 2016 toob kokku hulga erinevaid praktikaid, lähenemisi ja teemasid – popurrii taustadest ja valdkondadest, mis saab kokku suvise Tallinna taeva all.

 

2016. aasta Asteriski suvekooli juhendajateks on:

 

  • Nils Norman & Margarita del Carmen & Kristian Byskov
  • Gaile Pranckūnaitė & Mathew Kneebone
  • Stuart Bertolotti-Bailey & James Langdon
  • Brit Pavelson & Kaisa Sööt

Programm

 

Suvekooli programm koosneb neljast neljapäevasest töötoast; neist saab iga osaleja kaasa lüüa kahes. Lisaks töötubadele toimub kaks loengupäeva, kus tuleb pikemalt juttu suvekooli juhendajate töödest ja toimunud töötubadest. Loengud ja ettekanded on avatud ka teistele huvilistele ning kaasamõtlejatele. Täpsem avalik programm selgub juuli alguses!

Kontakt

Küsimuste, ettepanekute ja muude mõtete korral võtke meiega ühendust e-maili teel summerschool@asterisk.ee

 

Jälgi meie tegemisi Facebookis ja Twitteris

 

Asteriski suvekooli eestvedajad on graafilised disainerid Elisabeth Klement ja Laura Pappa. Suvekooli toetavad lahkelt Eesti Kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital.

 

Tänud: Ranno Ait, Ott Metusala ja Ulla Väljaste
Koduleht: Ranno Ait

 

Vaata ka Asteriski suvekool 2015 lehte
Vaata ka Asteriski suvekool 2014 lehte
Vaata ka Asteriski suvekool 2013 lehte

Registreerimine

Suvekooli on oodatud graafilise disaini tudengid, noored professionaalid, kunstnikud, fotograafid, teoreetikud, kriitikud, kuraatorid ja muud disainihuvilised.

 

— Vastu võetakse 36 osalejat

— Vastuvõetuid teavitatakse 22. juuniks 2016

— Valik langetatakse esitatud tööde ja CV põhjal

 

Suvekooli osalustasu on €200*, mis võimaldab osalemist töötubades ja esmaste töömaterjalide kasutamist.

*Eesti tudengitele kehtib soodustushind €100.

 

Registreerimise tähtaeg on 15. juuni.

 

Osalemiseks vajuta lehe paremas servas asuvat nuppu ‘Registreeri’.

Asteriski suvekooli loengu- ja esitlusteprogramm, kus astuvad üles nii suvekooli osalejad kui õppejõud. Programmi toimumiskohtadeks on meie peamine peatuspunkt Noblessneri jahisadam ning muud kohad üle linna.
Püsige lainel, info on täpsustamisel!

 

Kõik loengud tasuta!

 

 

 

TEISIPÄEV, 26.07 – 20:30
Grill Lugemiku raamatupoes ja Ott Metusala raamatu ‘Nobody Expected There Would Be Much Discussion About It’ esitlus, sissejuhatuse teeb Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi direktor Kai Lobjakas. #bringyourownbeef

 

KOLMAPÄEV, 27.07 – 19.30
Loeng: Kristian Byskov & Margarita del Carmen & Nils Norman
Asukoht: Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Lai 17

 

NELJAPÄEV, 28.07 – 19.30
Stuart Bertolotti-Bailey muusikaseminar
Asukoht: Noblessneri jahisadam, Tööstuse 48

 

REEDE, 29.07 – 19.30
Loeng: Stuart Bertolotti-Bailey & James Langdon
Asukoht: EKKM, Põhja puiestee 35

 

LAUPÄEV, 30.07 – 19.30
Töötubade presentatsioonid:
Kristian Byskov & Margarita del Carmen & Nils Norman
Stuart Bertolotti-Bailey & James Langdon
Asukoht: Noblessneri jahisadam, Tööstuse 48

 

ESMASPÄEV, 1.08 – 19.30
Loeng: Mathew Kneebone & Gaile Pranckunaite
Asukoht: EKA galerii, Vabaduse väljak 6/8

 

KOLMAPÄEV, 3.08 – 19.30
Loeng: Brit Pavelson & Kaisa Sööt
Asukoht: Lastekodu 3

 

NELJAPÄEV, 4.08 – 19.30
Töötubade presentatsioonid:
Mathew Kneebone & Gaile Pranckunaite
Brit Pavelson & Kaisa Sööt
Asukoht: Noblessneri jahisadam, Tööstuse 48